Meie ERPLY-s püüame teha kõik toimingud võimalikult lihtsaks. Peame arvestust lao nimekirja kantavate artiklite ja nende kulude üle. Nende andmete abil saame välja arvutada artikli ostuhinna ja laohinna ning tagada laoseisu arvutamise FIFO põhimõttel. Mida see kõik tähendab? Uurime asja pisut lähemalt.
Ostuhind
Ostuhind on praegu teie laos olevate artiklite ostuhind. Näiteks ostate ühel päeval Vidina A 1 euro eest, järgmisel päeval ostate jälle Vidina A, aga seekord maksis see 2 eurot. Kokku olete Vidina A ostmiseks kulutanud 3 eurot ja teil on neid kaks tükki laos. See tähendab, et kummagi artikli ostuhind on 1.50 eurot,
kuigi te ei ostnud kumbagi artiklit selle hinnaga.
Laohind
Laohind koosneb ostuhinnast ja tarne- või lisatasudest, mis on sisestatud ostutellimusse. Selline hinnastamine toimib peaaegu samamoodi nagu ostuhinna kujundamine, ainult et lisanduvad lisatasud. Kui ostate ühel päeval Vidina B ning maksate 1 euro + 0.50 eurot tarne eest, järgmisel aga maksate 2 + 0,50 eurot, olete kahe Vidina B peale kulutanud 4 eurot, mis sisaldab kohale toimetamist. See tähendab, et laohind on mõlema Vidina B kohta 2 eurot.
FIFO meetod
FIFO meetod on varude juhtimise meetod, kus vanimat toodet kasutatakse või müüakse esimesena, tagades et teil on laos ainult kõige uuemad artiklid. FIFO puhul muutub ostuhind iga müügi korral. Minnes tagasi Vidina A juurde: esimene osteti 1 ja teine 2 euro eest, mis teeb ühe artikli hinnaks 1.50 eurot. Kui ühe neist kliendile maha müüte, võetakse laost vanem artikkel esimesena. Seega müüte te maha Vidina A, mille ostsite 1 euro eest. Nüüd, kus teil on laos ainult üks Vidin A, mille ostsite 2 euro eest, on teie ostuhind tõusnud keskmiselt hinnalt 1.50 eurot artikli kohta 2 eurole artikli kohta.